TFTR TFTR
TARİHÇEMİZ TÜZÜĞÜMÜZ YÖNETİM KURULU GEÇMİŞ YÖNETİM KURULLARI ŞUBE BAŞKANLIKLARI VE TEMSİLCİLİKLERİMİZ

www.cocukprotez.org Duyuru

www.cocukprotez.org DuyuruÜlkemizde yaşadığımız deprem felaketinde kaybettiğimiz ve/veya yetim/öksüz kalan çocuklarımız olduğu gibi, bir ve birden fazla uzuvlarını kaybeden çocuklarımız da oldu. Deprem bölgesindeki çocuklarımızın hala yardıma ve desteğe ihtiyacı var. Deprem sonrası travmaya maruz kalan binlerce çocuğumuz arasında tahmini pek cok çocuğun hayatlarını kurtarabilmek için acil ampütasyonlar gerçekleştirilmek zorunda kalınmıştır.

Çocuk İyilik Merkezi’nin amacı, sosyal, psikolojik ve fiziksel rehabilitasyon fırsatlarının altyapısını oluşturarak, ampüte çocuklarımızı toplumun sağlıklı ve işlevsel birer üyesi haline getirmektir. Bu girişim, ampüte çocuklarımızın yaşa uygun ortopedik yardım almalarını sağlarken (protez, ortez, fizik tedavi, tekerlekli sandalye, baston vb.) psikolojik destekli uzun süreli eğitimlerini de garantileyecektir. Bu amaçla T.C. Çukurova Üniversitesi önderliğinde, Türk Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Derneği, Türk Pediatri Kurumu, ve Amerika’daki Türk Dernekler Birliği destekleri, Turkiye Bankalar Birliği destekleri ile başlattığımız yardım projesinde ihtiyaç sahibi çocuklarımıza kendi doktorları vasıtasıyla ulaşmayı planlıyoruz. Ampütasyon gereken çocuklarımızı tedavi eden doktorlar cocukprotez.org web sayfası üzerinden bize ulaşabilirler.

Acil olarak psikolojik ve fizik tedavi, protez ve/veya tekerlekli sandalye için girişimlerin başlatılması çocuklarımızın bağımsız olarak yaşayabilmeleri ve toplumun aktif üyeleri olabilmeleri için çok önemlidir.

Başından beri değerli destekleriyle bu projenin içinde olan Bridge to Türkiye Fund (BTF) ve Turkish Philanthropy Funds (TPF) desteklerini sürdürüyor ve çocuklara umut olmaya devam ediyorlar.