Mart 2014 Çalışma Raporu

Değerli Meslektaşlarımız,

Baharın kendini hissettirmeye başladığı bu ayda, yeni haberlerle birlikteyiz. Bu ay İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Halil Koyuncu hocamız, aynı üniversitenin Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne dekan olarak atandı. Kendisini kutlar, başarılarının devamını dileriz. Bu ayın aktivitelerini kısaca şu şekilde özetleyebiliriz.
1. Derneğimiz tarafından ayın ilk pazartesi akşamı yapılan aylık bilimsel toplantılardan 7 Nisan 2014’de yapılacak toplantı yeni bir yeniliği beraberinde getiriyor. Artık derneğimiz web sitesinden internet üzerinden bağlanarak bu toplantıları Türkiye’nin her köşesinden meslektaşlarımız canlı olarak izleyebilecek ve soru ve katkılarını iletebilecek. Böylece artık sadece İstanbul’da değil tüm Türkiye’de ayın ilk pazartesisi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon uzmanlarının buluşma günü olacak.

2. 7 Nisan 2014’de ayrıca seçimsiz olağan genel kurulumuzu gerçekleştireceğiz. Son bir yıllık mali doküman gözden geçirilerek onam alınacak. Hepinizi katılmaya bekliyoruz.

3. Derneğimizin Anadolu yakası toplantıları da başlıyor, 17 Nisan 2014’de meslektaşlarımızı Mabeyn Restoran’da bekliyoruz.

4. Derneğimiz tarafından başlatılan “Kamu spotu” çalışmaları konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Konumuz ve simgemiz belli oldu, önümüzdeki aylarda daha fazla bilgi ile karşınızda olacağız.

5. Çalışma gruplarımızın toplantıları da hızla devam ediyor. Pediatrik rehabilitasyon çalışma grubumuz, Spastisite Çalışma Grubumuz ve Özel Hekimlik Çalışma grubumuz bu ayda başarılı toplantılar gerçekleştirdi. Özellikle yönetim kurulu üyemiz Dr. Ergün Özdeş’e özverili çalışmaları ile tüm Türkiye’deki meslektaşlarımızı bir araya getirerek özel hekimlikten, kamuya, üniversiteye kadar hepimizin sorunlarını çözme konusundaki değerli emekleri için çok teşekkür ederiz.

6. Eğitim programlarımız bu ayda devam etti. Elektrofizyoloji ve kinezyolojik bantlama konusunda çeşitli illerde kurslar düzenlendi. Emeği geçen tüm hocalarımıza ve katılımcılara teşekkür ederiz.

7. Derneğimizin Bursa şubesinin düzenlediği Uludağ FTR Sempozyumu’da hem bilimsel hem sosyal yönü ile tüm katılımcıların takdirini topladı. Prof. Dr. Jale İrdesel nezdinde tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz.

8. TRASD kongresi, bu senede işlenilen konular ve konuşmacılar ile verimli geçti. Bu toplantı sırasında Yeterlik Kurulu’muz genişletilmiş toplantısını yaparak eğitim programımız, yeterlik kurulu imtihanı ve akreditasyon gibi konularda görüş alışverişinde bulundu.

9. Branşımızın önemli konularından birisi de eğitim programlarının şekillenmesidir. Tıpta Uzmanlık Kurulu bu amaçla her branşın tıpta uzmanlık programlarını belirleme kararı almıştır. Bu program daha sonra branşımızın haklarının korunması konusunda destekçimiz olacaktır. Bu programın oluşturulmasında Prof.Dr. Kenan Tan başkanlığında bir ekip uzun süredir çalışmaktadır. Çalışmalar son aşamasına gelmiştir. TUKMOS FTR Komisyonu, branşımızla ilgili 'Uzmanlık Eğitim Müfredatı'nı son şekli ile 'http://tuk.saglik.gov.tr/muf2/index.html' adresine yüklemiştir. Bu konuda çalışmalar en kısa zamanda nihai şekil verileceğinden ilgili siteden müfredatın incelenerek görüş ve önerilerinizi 1 Mayıs 2014 tarihine kadar bildirilmesi önemlidir. Ayrıca TUKMOS sitesinden diğer branşların müfredatları konusunda verilecek fikirler de önemlidir. Bilindiği üzere branşlar çalışma alanı sınırlarını bu müfredata göre belirleyecektir. Bu nedenle sizlerden görüşlerinizi aktan@gata.edu.tr adresi ile Prof. Dr. Kenan Tan’a veya tftrdernek@tftr.org.tr adresi ile derneğimize iletmenizi rica ediyoruz.

Yeni bir ayda branşımız için iyi haberlerle birlikte olmak dileğiyle

 
büyüt Büyüt     büyüt Küçült

Duyuru Ekranı

  • Aylık Bilimsel Toplantı - 6 Mayıs [...]
  • Aylık Bilimsel Toplantı - 6 Mayıs [...]
  • Aylık Bilimsel Toplantısı - 1 Nisan [...]
  • 5. İnme Rehabilitasyonu Sempozyumu [...]
  • 2-5 Mayıs Ağrının Uzmanları Bilimsel Program [...]

Anket

Farkındalık Anketi Sonuçları için tıklayınız

FTR Dergisi

Kongre Takvimi

Branşımızla ilgili kongre ve toplantıların listesine buradan ulaşabilirsiniz.
Mayıs 2019
Pzt Sal Çsb Prb Cum Cmt Paz
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
«« «       » »»
Copyright © 2010 - 2017, Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği | created by: minduce