Kasım 2013 Çalışma Raporu


Değerli Meslektaşlarımız,

Bildiğiniz gibi Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı 22 Ekim 2013 tarihinde yapıldı. Yine aynı gün yapılan ilk Yönetim Kurulu Toplantısında görev dağılımları gerçekleştirildi. Başkan Dr. Ayşegül Ketenci, İkinci Başkan Dr. Alp Çetin, Genel Sekreter Dr. H. Cemal Kocabaşoğlu, Sayman Dr. Mustafa Filiz, Veznedar Dr. Ömer Faruk Şendur ve Üyeler Dr. Deniz Evcik ve Dr. Ergün Özdeş oldu.

Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği Yönetim Kurulu olarak bizler;
Seçime katılarak oy kullanan, bizleri yönetim kuruluna seçen, bizlere güvenen ve seçim sonrası tebrik mesajları ile bizi onurlandıran meslektaşlarımıza çok teşekkür ederiz.

Bu vesileyle;
Öncelikle bizlere verdiğiniz göreve layık olmaya çalışacağımızı, branşımızın saygınlığını ve gücünü her alanda göstermeye ve arttırmaya çalışacağımızı, Türkiye’nin her yerinde görev yapan, asistanından emekli doktoruna, tüm meslektaşlarımızın haklarını korumak için sonuna kadar uğraşacağımızı bildirmek isteriz.

Bu seçime girerek önümüzdeki üç yıl boyunca bu görevde çalışma isteklerini belirten ancak yönetim kuruluna seçilemeyen tüm arkadaşlarımızın da bizimle beraber elele çalışacaklarını, branşımıza katkıda bulunmak için emeklerini esirgemeyeceklerini biliyor ve kendilerine güveniyoruz. Bu nedenle derneğimizin kapıları hizmet için gelen tüm meslektaşlarımıza ardına kadar açık olacaktır. Hepimizin çok iyi bildiği gibi, ancak elele vererek ve birbirimize destek olarak daha iyi noktalara gelebiliriz.

Bu nedenle, bu aydan itibaren her ay derneğimizin bir aylık aktiviteleri ve yürütmekte olduğu projelerle ile ilgili olarak mail grubumuzdan ve web sitemizden tüm üyelerimizi bilgilendireceğiz.

Bu çerçevede Dernek Yönetim Kurulu olarak seçimden itibaren geçen sürede yaptıklarımızı özetlemek isteriz.

1. Seçim sonrasında yönetim kurulu ilk toplantısını yaparak görev dağılımını yaptı, dernekler masasına gönderilecek dokümanların hazırlıklarına başlandı.

2. SGK tarafından Derneğimizden talep edilen D grubu hastalıkların önemi ile ilgili bir sunum hazırlandı ve SGK’ya teslim edildi.

3. SGK ile birlikte daha aktif çalışmak üzere, “SGK Çalışma Grubu” kurulmasına, bu grupta Dernek Yönetim Kurulumuzdan Dr. Alp Çetin ve Dr. Ergün Özdeş’in yer almasına, ilgili paydaş derneklere ve bu konuda katkısı olacak meslektaşlarımıza yazı yazılarak gruba katılmaya davet edilmelerine karar verildi. Bu grup katkıda bulunmak isteyen tüm meslektaşlarımızın katılımına açıktır.

4. 02 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan aylık bilimsel toplantının, SGK geri ödemeleri ile ilgili olarak mevcut sorunlarımızı konuşmak üzere SGK yetkililerinin de katılacağı bir toplantı olmasına karar verildi. SGK yetkilileri ile konuşularak kendileri bu toplantıya davet edildiler.

5. Asistanlarımızın, uzmanlarımızın, emeklilerimizin sorunları ve derneğimizden beklentileri ile ilgili olarak bir anket hazırlanmasına ve dernek çalışmaları için yol haritası çizilirken anket sonuçlarına öncelik tanınmasına karar verildi.

6. Web sitemizin yenilenmesi ve güncellenmesi, daha aktif kullanılan ve meslektaşlarımıza daha ayrıntılı hizmet veren bir hale getirilmesine karar verildi.

7. Daha önceki yönetim döneminde hazırlanan, hasta bilgilendirme bölümlerinin web sitemize eklenerek hastaların bu bölümlerden bilgi almalarına ve gerekirse interaktif bir bölüm kurulmasına karar verildi.

Aralık ayında görüşmek üzere…

 
büyüt Büyüt     büyüt Küçült

Duyuru Ekranı

  • Aylık Bilimsel Toplantı - 6 Mayıs [...]
  • Aylık Bilimsel Toplantı - 6 Mayıs [...]
  • Aylık Bilimsel Toplantısı - 1 Nisan [...]
  • 5. İnme Rehabilitasyonu Sempozyumu [...]
  • 2-5 Mayıs Ağrının Uzmanları Bilimsel Program [...]

Anket

Farkındalık Anketi Sonuçları için tıklayınız

FTR Dergisi

Kongre Takvimi

Branşımızla ilgili kongre ve toplantıların listesine buradan ulaşabilirsiniz.
Mayıs 2019
Pzt Sal Çsb Prb Cum Cmt Paz
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
«« «       » »»
Copyright © 2010 - 2017, Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği | created by: minduce