Haziran 2014 Çalışma Raporu

Değerli Meslektaşlarımız,

22 Mayıs 2014 tarihinde yayınlanan “Sağlık Meslek Mensupları ile Sağlık Hizmetlerinde Çalışan diğer Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik” bu ayın bizim için en önemli konusunu oluşturdu. Hepimizin mesleğimizin geleceği ile ilgili çekinceleri bu dönemde bir araya gelmemizi ve ortak hareket etmemizi gerektirmektedir. Bu amaçla bu ay içinde yapılanları kısaca özetlemek isteriz.

1. Yönetmeliğin yayınlanması sonrasında mail grubumuz başta olmak üzere telefonla, kişisel email’lerimiz yolu ile ve yüz yüze birçok meslektaşımız bu konuyu tartıştı. Konunun önemi nedeni ile derneğimiz şubelerimiz ve temsilciliklerimiz aracılığı ile bir araya gelmeye ve ortak fikirler oluşturmaya karar verdi. Bu ay içinde sıra ile toplantılar yapıldı. Zonguldak, Konya, Gaziantep, İzmir, Ankara ve İstanbul’da yapılan toplantılara en yoğun katılım 16 meslektaşımız ile Zonguldak’ta oldu. Meslektaşlarımızın çoğunluğunun yaşadığı ve çalıştığı Ankara ve İstanbul’da ise her şehirde sadece bir kişi toplantıya katıldı. Toplantılara katılan ve fikirlerini bizimle paylaşan, bu süreçte aktif rol almak için emek vermeye hazır olan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

2. Bu görüşmeler sırasında çalıştığımız bazı kurumlarda pulmoner rehabilitasyon, vestibüler rehabilitasyon gibi alanlarda diğer branş hekimlerinin fizyoterapistler ile çalıştığı halde fizik tedavi uzmanlarının imzası ile faturalandırıldığı ve meslektaşlarımızın yasal olmayan bir olaya zorlandığı duyumlarını aldık. Bu konu son derece önemli olup meslektaşlarımızın herhangi bir soruşturmada zor durumda kalmalarına neden olacağı için ve derneğimiz bu tip uygun olmayan çalışmaların takipçisi olacağı için hep birlikte bilimsel, etik ve yasal duruşumuzu korumamızın çok önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak isteriz.

3. Haziran ayı içinde branşımızı temsil eden tüm dernekler ve bu konuda emek veren Prof. Dr. Füsun Ardıç, Prof. Dr. Kenan Tan, Dr. Kürşat Özdemir avukatlarımız ile Ankara’da bir araya gelerek ortak bir yol haritası oluşturmuştur. Bu dönemde alına bir diğer karar ise tüm dernekleri aynı avukatın temsil etmesi ve ortak bir duruş sergilemek yönünde olmuştur.

4. Haziran ayı içerisinde Ortez-Protez hazırlanması konusunda bakanlığımızda yapılan çalışmalara derneğimizi temsilen Prof. Dr. Alp Çetin ve Prof. Dr. Kamil Yazıcıoğlu katılmış olup kendilerine emekleri için teşekkür ederiz.

5. Dergimiz artık online. Akıllı telefonlarınıza indireceğiniz uygulamalar ile dergimize ulaşabileceğiniz gibi mail grubumuza gelen bilgilendirmeler üzerinden de yazılara ulaşabilirsiniz.

6. Haziran ayı bilgilendirmesinden sonra yaz döneminde tek bilgilendirme yapmaya, Temmuz ve Ağustos ayı bilgilendirmesini ortak yayınlamaya karar verdiğimizi bilgilendirmek isteriz.

7. Derneğimize bu dönemde üyelik başvurusunda bulunan;
a. Altuğ Güner
b. Eren Yıldırım
c. Hakan Kesmen
d. Fatma İçyer
e. Emel Atar
f. Azize Çetintürk
g. Ali İhsan Sungur
h. Hatice Aksekilli
i. Murat Yıldırım
j. Elif Ayşen Gökmen
k. Hüsniye Ekinci
l. Emine Büyükköroğlu
m. Zafer Yıldız
n. Mehtap Bozkurt
o. Gülşah Köse
p. Tuba Günay
q. Nurten Küçükçakır
r. Ayşegül Coşkun
s. Rıdvan Işık
t. Dilek Baday
u. Songül Kimyon
v. Orhan Güvener
w. Davut Döner
y. Burak Erdem
z. Hande Saygılı

meslektaşlarımızın başvuruları kabul edilmiş olup kendilerine derneğimize hoş geldiniz diyoruz.

8. Haziran bilgilendirmemizi sonlandırırken tüm meslektaşlarımıza iyi bir yaz tatili, hayırlı ramazanlar, mutlu bir bayram dileriz.

 
büyüt Büyüt     büyüt Küçült

Duyuru Ekranı

  • Aylık Bilimsel Toplantı - 6 Mayıs [...]
  • Aylık Bilimsel Toplantı - 6 Mayıs [...]
  • Aylık Bilimsel Toplantısı - 1 Nisan [...]
  • 5. İnme Rehabilitasyonu Sempozyumu [...]
  • 2-5 Mayıs Ağrının Uzmanları Bilimsel Program [...]

Anket

Farkındalık Anketi Sonuçları için tıklayınız

FTR Dergisi

Kongre Takvimi

Branşımızla ilgili kongre ve toplantıların listesine buradan ulaşabilirsiniz.
Mayıs 2019
Pzt Sal Çsb Prb Cum Cmt Paz
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
«« «       » »»
Copyright © 2010 - 2017, Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği | created by: minduce