Ulusal Riskli Bebek Kongresi 20-23 Şubat 2019 - 2019-09-17

 

Değerli Meslektaşlarımız,

            Birincisi 2017’de Ankara’da düzenlenen Ulusal Riskli Bebek Kongresi’nin 20-23 Şubat 2019 tarihleri arasında Bolu, Koru Otel’de ikincisi düzenlenecektir. Serebral Palsi teması ile gerçekleştirmeyi planladığımız II. Ulusal Riskli Bebek Kongresi’ne sizleri davet etmekten mutluluk duymaktayız.

            Riskli bebek; gebelik öncesi dönem, gebelik, doğum sırasında ve/veya doğum sonrası dönemde beyin ve sinir sisteminin gelişimini, genel sağlık durumunu olumsuz yönde etkileyebilecek riske sahip bebekler olarak tanımlanır.  Bu bebeklerde serebral palsi, körlük, sağırlık, öğrenme güçlüğü ve davranış bozukluğu vb. sorunlarla sık karşılaşılmaktadır.

Serebral Palsi teması ile düzenleyeceğimiz bu kongrede riskli bebeklerin takibi sırasında ne zaman serebral palsi düşünülmeli, serebral palsi ve genetik ilişkisi, izlem sırasında nelere dikkat etmeli, tedavileri nasıl planlanmalı, eşlik eden problemlerin takip ve tedavisi nasıl yapılmalı, prognozu belirleyen faktörler nelerdir sorularına yanıt verilecektir.

            Bu amaçla kadın hastalıkları ve doğum, yenidoğan, çocuk nörolojisi, gelişimsel pediatri, genetik, fizik tedavi ve rehabilitasyon, fizyoterapi, genel pediatri, çocuk psikiyatrisi, çocuk gelişimi, dil ve konuşma terapisi, ergoterapi, erken destek (müdahale), odyoloji, oftalmoloji, özel eğitim, psikoloji, sosyal hizmetler, aile hekimi, halk sağlığı ve diğer alanlarda gelişimsel zorlukları, riskleri ve engelleri olan çocukların ve ailelerinin desteklenmesi için çalışan uzmanları ve ailelerini bir araya getirilecektir.

             Ülkemizde ikincisi düzenlenecek olan kongremizde riskli bebeğin serebral palsi temasının ön planda yer aldığı konferanslar, paneller, ayrıca sözel ve poster sunumları ile kurslar yer alacaktır.

           Bilgilerimizi ve deneyimlerimizi paylaşma, tartışma fırsatı bulacağımız kongremizin katılımınızla daha verimli ve yararlı olacağına inanıyoruz. Eşsiz bir doğa güzelliğine sahip Bolu'da yapılacak olan II. Ulusal Riskli Bebek Kongresi’nde buluşmak dileğiyle en içten sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

            Doç. Dr. Şahika Burcu Karaca   
            Kongre Genel Sekreteri
 
            Prof. Dr. Kıymet İkbal Karadavut  
            Kongre Başkanı
 

İletişim Bilgileri:

Dr. Ayşe Nur Demir               aysndmrgz@hotmail.com                

Dr. Şahika Burcu Karaca       drsahikaburcukaraca@gmail.com

 

 
büyüt Büyüt     büyüt Küçült

Duyuru Ekranı

  • 16. Ftr Uludağ Sempozyumu 05 - 08 Mart 2020 [...]
  • 17. Ulusal Yeterlik Sınavı 15 Aralık 2019 Pazar günü yapılacaktır. [...]
  • 6. Geriatrik Rehabilitasyon Kursu 2 Kasım 2019 [...]
  • Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı [...]
  • Ulusal Riskli Bebek Kongresi 20-23 Şubat 2019 [...]

Anket

Farkındalık Anketi Sonuçları için tıklayınız

FTR Dergisi

Kongre Takvimi

Branşımızla ilgili kongre ve toplantıların listesine buradan ulaşabilirsiniz.
Ekim 2019
Pzt Sal Çsb Prb Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31   
«« «       » »»
Copyright © 2010 - 2017, Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği | created by: minduce