Uluslararası Katılımlı Sağlık Bilimleri Akademik Yazı Eğitimi Toplantısı - 2016-12-20

 

Sayın Öğretim Üyeleri, Uzman ve Araştırma Görevlisi Meslektaşlarım,
 
Herhangi bir bilimsel disiplinde araştırma yapmanın amacı, o bilimsel alan üzerinde bilgi sahibi olmak ve temel kavrayışlara ulaşmaktır. Bu anlamda akademik yaşam süreci içinde, sağlık çalışanları günlük meslek pratikleri yanında araştırmacı bilim insanı kimlikleriyle de araştırma ve yayın yaparlar.
 
Asistanlıkta bu süre içinde bize rehber olacak kıdemlilerimiz ve hocalarımız vardır ancak, bu konuda standart eğitimin yokluğu hep hissettiğimiz bir eksikliktir. Keşke nereden başlayacağımızı bilsek de, sadece başımız sıkıştığında danışmanlık alsak, diye düşünürüz hep. İşte bu zorlukların varlığı, toplantıyı düzenlememizin nedeni olmuştur. 
 
24-26 Şubat 2017 tarihleri arasında İstanbul Radisson Blu Şişli Otel’de ‘’Uluslararası Katılımlı Sağlık Bilimleri Akademik Yazı Eğitimi Toplantısı’’nı düzenliyoruz. Bu toplantı içerik ve katılan konuşmacıların multidisipliner özellikleri açısından, Türkiye'de bu konuda yapılan EN GENİŞ ölçekli toplantı olma özelliğini taşımaktadır. Toplantıya bilimsel bir çalışma yapmanın planlanmasından etik kurul sürecine, veri analizi ve istatistikten makale yazımına, makale revizyonundan dergi seçimine, yayın etiğinden H indeksine ve etkili sunum materyal hazırlama tekniklerine kadar genç bir akademisyenin gereksinim duyacağı tüm konuları anlatmak üzere deneyimli öğretim üyeleri davetlidir. Bunun yanında örneklerle interaktif olarak makale diseksiyonu oturumları da yapılacaktır. Toplantıda Amerika Birleşik Devletleri’nde sağlık bilimleri alanında makale editörlüğü yapan çok deneyimli bir kuruluş olan Bioscience Writers’dan da editör bir konuk konuşmacımız olacaktır. Toplantının hedef kitlesi tüm sağlık bilimlerindeki (tıp, diş hekimliği, eczacılık, veterinerlik, çok disiplinli sağlık bilimleri olan beslenme ve diyetetik, odyoloji, fizyoterapi ve rehabilitasyon) araştırma görevlisi, uzman, öğretim görevlisi ve yardımcı doçent meslektaşlarımızdır. Ayrıca toplantı öncesinde 24 Şubat 2017’de sınırlı sayıda katılımcı için ‘’Uygulama ve Araştırma Teknikleri-İstatistik Kursu’’ ile ‘’Davranış, Toplantı Yönetimi ile Etkili Sunum ve Konuşma Teknikleri Kursu‘’ düzenlenecektir. Toplantımız Atatürk’ün önderliğindeki Türkiye’nin çağdaş genç sağlık çalışanları için akademik yolda bir ışık yaratırsa, bu en büyük mutluluğumuz olacaktır. Sizleri İstanbul’da ağırlamaktan onur duyacağız.
 
Saygılarımla.
 
Doç.Dr.Hakan Sabuncuoğlu, MBA
Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi
 
 
büyüt Büyüt     büyüt Küçült

Duyuru Ekranı

  • Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Serebral Palsi Çalışma Grubu Toplantısı - Nisan 2018 [...]
  • Aylık Bilimsel Toplantılar [...]
  • 2017-2018 Dönemi Beşinci Aylık Bilimsel Toplantı [...]
  • 2. FTR Kurs Günleri Kongresi kurs seçimlerimiz başlamıştır. [...]
  • 15. Yeterlik Sınav Sonuçları açıklandı! [...]

Anket

Farkındalık Anketi Sonuçları için tıklayınız

FTR Dergisi

Kongre Takvimi

Branşımızla ilgili kongre ve toplantıların listesine buradan ulaşabilirsiniz.
Şubat 2018
Pzt Sal Çsb Prb Cum Cmt Paz
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28    
«« «       » »»
Copyright © 2010 - 2017, Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği | created by: minduce